הפרויקט שלי

היי, נעים מאוד, אני דורון

כהקדמה, אספר שאני בעל תואר ראשון בצילום ומרצה לצילום, מומחה בצילום פורטרטים, במיוחד של אנשים שלא רגילים או אוהבים להצטלם. חלק מהעבודות שלי אפשר לראות באתר www.letzter.net
בין הצילומים המסחריים שלי אני מצלם ועובד על האמנות שלי. הצגתי במוזיאון וגלריות את פרויקט ה- Femme Fatale שלי והנושאים שעליהם אני מדבר עוסקים כמעט תמיד בנשים. אם אלו הנשים בעצמן ואם מבחינת המורכבות של היחסים בין המינים וביני לבינן. 
הפרויקט הנוכחי שעליו אני עובד כבר מעל 3 שנים שונה מאוד ממה שעשיתי עד היום- הרבה יותר סולידי וצנוע מבחינת תוכן הצילומים ועוסק, כהרגלי, בעולם הנשי- בצורות הויזואליות באופן כללי ובדימוי של הגוף בעיניי מי שמצטלמת ובעיניי כצלם, גבר. זה סוג של שילוב בין צילום לבין טיפול פסיכולוגי, לשני הצדדים..
אחד המוטיבים המרכזיים בפרויקט הוא מה שהבנות לובשות- בגד גוף שחור, או פריט לבוש שדומה או מזכיר. המטרה של בגד הגוף השחור מתחלקת לשניים- מצד אחד ישנה החשיפה הפיזית והריגשית, ומצד שני, יחד עם התאורה הדרמטית, הישיבה ומנחי הגוף, בגד הגוף משמש כמעיין 'בלוק' שחור שמסתיר.
הפרויקט לא מנסה להיות ולא מדבר על מיניות כמו על נקודת מבט בהתמודדות הזו מול המצלמה, תוך כדי הניסיון שלי להבין את התהליך שאתן עוברות במפגש. מה שהכי חשוב בסופו של דבר- שיהיה נוח וכיף לכולן.
צילמתי מעט בנות בגילאי 20+, רוב הנשים שהגיעו בגילאי 30-40-50, בנות בהריון, אחרי ארבעה ילדים ואחרי אחד, רזות, מלאות ועוד ועוד.. אפילו כמה בנות עם הפרעות אכילה קשות שעברו ועוברות אשפוזים והסכימו להיפתח- וזה הכי מרגש ומחמיא לי וגם זכות ללוות את חלקן בצורה כזו או אחרת במאבק העיקש.
כנראה שאציג את הפרויקט בסופו של דבר בתקופה הקרובה, עדיין לא סגור איפה ובאיזו קונסטלציה, אבל לא כל מי שמצטלמת בהכרח רוצה שהתמונות שלה יוצגו, שגם זה בסדר גמור, ובגלל זה לכל אחת יש את הזכות לשמור את התמונות לעצמה.
התוצאה הסופית חשובה, אבל לא חשובה כמו התהליך שאני עובר ביחד עם הבנות ושהן עוברות איתי. גם אם חלק מהתמונות לא יוצגו או ייחשפו, המפגש עושה את שלו מבחינת התובנות והחוויה, ולאחר מעל 70 בנות שעברו איתי את התהליך בהחלט אפשר להרגיש את זה. מה שמדהים הוא שהרוב המוחלט של הבנות שהצטלמו פגשו אותי בפעם הראשונה בסטודיו, לאחר היכרות בפייסבוק או מפה לאוזן.

כמובן שחוץ מהצילומים לפרויקט, שאותם אי אפשר לפרסם עד שיהיה מוצג- כתודה, אני מצלם את מי שבאה אליי עם בגדים משלה- מחמיאים, יפים, בשביל הכיף ואיך שמתחשק- כדי שיהיו לה כמה תמונות יפות משלה להשוויץ בפייסבוק או באינסטוש.
תודה על ההקשבה, ואשמח להתראות!

צרו קשר

דורון לצטר

052-5402114

© 2019 כל הזכויות שמורות לדורון לצטר